Program stypendialny "Klasa​"

Szanowni Państwo,

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że wystartowała 19. rekrutacja do flagowej inicjatywy Fundacji BNP Paribas – programu stypendialnego Klasa.

Zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie w dotarciu do zdolnych 8-klasistów i 8-klasistek z miejscowości do 100 tys. mieszkańców z informacją o programie.

Rekrutacja do „Klasy” trwa do 15 kwietnia 2021 roku. Aplikować można poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Fundacji.

„Klasa” to autorski program stypendialny Fundacji BNP Paribas, który od 19 lat umożliwia zdolnym absolwentom szkół podstawowych, pochodzących z mniejszych miejscowości, naukę w renomowanych liceach w 5 miastach akademickich w Polsce – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie i Gdyni.

  1. Więcej

  2. Podstawowe informacje

Konkurs "Kartka wielkanocna do Papieża Franciszka, kontynuatora nauczania Jana Pawła I"

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza dzieci przedszkolne oraz uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym zatytułowanym „Kartka wielkanocna do Papieża Franciszka, kontynuatora nauczania Jana Pawła II”.
Zadaniem konkursowym będzie samodzielne stworzenie kartki wielkanocnej wraz z życzeniami specjalnie dla urzędującego Papieża Franciszka.

Zgłoszenia pracy na konkurs może dokonać szkoła lub indywidualnie rodzic / opiekun.

Jury wybierze dwanaście kartek w czterech kategoriach wiekowych, które zostaną wysłane do Papieża Franciszka do Watykanu!
Prace wraz z kartą zgłoszenia należy nadsyłać na adres instytutu do 19.03.2021 roku.
Szczegóły oraz karta zgłoszenia znajdują się w regulaminie, który znajduje się w załączniku wiadomości oraz na stronie:
https://idmjp2.pl/index.php/pl/2334-konkurs-plastyczny-kartka-wielkanocna-do-papieza-franciszka-kontynuatora-nauczania-jana-pawla-ii

Więcej

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”

Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Tarnowie z uwagi na szczególną sytuację epidemiologiczną, zwraca się z prośba o rozpowszechnieniu wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich informacji o XI Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”. Celem konkursu jest popularyzowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, oraz rozpowszechnienie „Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat”.

Więcej

Regulamin konkursu

konkurs1.JPG

Ferie po Królewsku online w siedmiu Rezydencjach Królewskich

Na czas ferii zimowych Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi przygotował specjalny program dla dzieci i młodzieży.

Więcej

Trwa nasza akcja "Ferie po królewsku online w Rezydencjach Królewskich"

Spacery po muzeach i bajki czekają na widzów na stronach internetowych i w mediach społecznościowych, jak i wiele innych atrakcji przygotowanych przez Rezydencje Królewskie. Są też konkursy i inne aktywności do których chcemy serdecznie zaprosić! 

Więcej

Załącznik

Konkurs plastyczno-filmowy Śnieżny Dekalog

392-10363_g.jpg

Szanowni Państwo, 

Pragnę przypomnieć o możliwości, korzystania w okresie ferii zimowych, przez dzieci i młodzież z Państwa placówek,
z kryzysowego wsparcia, które realizowane jest w naszej Poradni w formie konsultacji telefonicznych.

Do kontaktu z naszymi specjalistami, zapraszamy także rodziców, od których obecny, trudny czas, wymaga szczególnej mobilizacji i szczególnego trudu związanego z opieką
i wspieraniem własnych dzieci.

Zachęcamy zatem dzieci, młodzież oraz rodziców do kontaktu pod numerem 146501131 celem ustalenia terminu konsultacji ze specjalistą.

 

Kierownik Filii

Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogiczej

w Wojniczu

Magdalena Podolańska

Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań

Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka nalata 2018-2020_ na zlecenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, został nagrany spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży, skierowany głównie do rodziców. ( prośba policji i kuratorium)

wersja MAX (rozdzielczość)

Miło mi poinformować, że dzięki współpracy Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej powstał nowy cykl edukacyjny „Techniki nauki”. To projekt, w którym eksperci, trenerzy i wykładowcy w przystępny sposób podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić jedną z najważniejszych kompetencji XXI wieku – umiejętność uczenia się.

Ważnym tematem cyklu jest planowanie i dobra organizacja czasu. Nie zabrakło także zagadnień związanych z nauką języków obcych, szybkim czytaniem i efektywnym zapamiętywaniem. 

Wszystkie odcinki można bezpłatnie obejrzeć na platformie vod.tvp.pl. 

Zachęcam Państwa do zapoznania się z cyklem „Techniki nauki”. Proszę również o przekazanie tej informacji nauczycielom, uczniom i rodzicom. 

Jestem przekonany, że nowy materiał edukacyjny TVP będzie wsparciem dla młodych ludzi w ich samodzielnej nauce.

 

Z wyrazami szacunku
Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki 


Załączniki:

  1. Techniki nauki – nowy cykl edukacyjny TVP VOD – komunikat MEN

  2. Techniki nauki – grafika

„Nowoczesna szkoła - kluczem do sukcesu uczniów w Gminie Wojnicz”

gmina_wojnicz_—_kopia.jpg

Od września 2020r. rozpoczął się w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu oraz w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wielkiej Wsi projekt „Nowoczesna szkoła - kluczem do sukcesu uczniów w Gminie Wojnicz”, który będzie realizowany przez kolejne 2 lata szkolne.

Więcej

Inicjatywa zakupu masztów i flag dla każdej z gmin

flaga_inicjatywa_—_kopia.jpg

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

serdecznie zapraszamy do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną”, realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. 

Zakup masztów i flag dla każdej z gmin

Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia. Zachęcamy do tego, aby również Państwa szkoła stała się częścią tego wielkiego historycznego przedsięwzięcia. 

Więcej

Szanowni Państwo!

Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele,

 

Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Tarnowie, pragnie serdecznie podziękować za udział w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz gdy zwierzęta znasz i szanujesz”.

Dziękujemy za liczne zainteresowanie uczniów, zaangażowanie Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i rodziców wspierających tegoroczną edycję Konkursu.

Przekazujemy w załączeniu podziękowanie Pani dr Aleksandry Hadzik,  Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Więcej

  • Małopolski Instytut Kultury w Krakowie zaprasza do wspólnego działania i tworzenia:

https://link.freshmail.mx/p/8xv4no8w4b/7ct323pqbo

Czyste powietrze w  przedszkolach…


W ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza 
dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego 
ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej Przedszkola Publiczne z terenu gminy Wojnicz oraz  Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Kantego w Wojniczu w ramach doposażenia sali w oddziale przedszkolnymotrzymały oczyszczacze powietrza.

Więcej
 

logo zdrowa atmosfera.jpg

Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego składa serdeczne podziękowanie Centrum Nauki Kopernika z Warszawy za przekazanie niezbędnej pomocy naukowej.

Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II

W Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego  realizowany jest  projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowany ze środków Unii Europejskie w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest podniesienie u uczniów małopolskich szkół zdolności do podejmowania właściwych decyzji dotyczących dalszej ścieżki edukacyjnej 
i zawodowej.

​​Szkoła Podstawowa

im. św. Jana Kantego

w Wojniczu

Tel. (14) 67 90 019E-mail: sp.wojnicz@interia.pl

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now