Aktualności

28 Finał WOŚP

Jak co roku nasi uczniowie byli wolontariuszami WOŚP. W niedzielę 35 uczniów klas ósmych zbierali datki od małych i dużych mieszkańców Wojnicza. Po pracy na placu przykościelnym, kinie "Wawel" oraz na koncertach na Rynku rozliczali się w sztabie
w ZLiT, gdzie jak zawsze, zostali poczęstowani ciastem, cieplymi i zmnymi napojami oraz przepysznym żurkiem. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie, "najcenniejszą puszka" była warta 1118,30 złotych,
W tym roku zebraliśmy 11504,3 zł, 18 euro, 25 funtów, 5,45 hrywien

Taneczne przerwy w SP Wojnicz
  6.12.2019                             Paczka na Ukrainę

Dziś wolontariusze z naszej szkoły zbierali dary na Ukrainę w sklepie Biedronka w Wojniczu.

  27.11.2019                             Andrzejkowe wróżenie 

Dnia 27. 11. 2019 r. w naszej szkole miało miejsce „andrzejkowe wróżenie”. Uczniowie, którzy mieli ochotę „poznać swoją przyszłość”, mogli przyjść do szkolnej świetlicy, w której uczennice klasy 7c oraz członkowie samorządu szkolnego pod opieką pani Marzeny Nowak, wróżyły o tym, co komu przyniesie przyszłość. Wszyscy świetnie się bawili, dlatego do kolejnego wróżenia zapraszamy już za rokJ.

  26.11.2019                            Prawa konsumenta - prelekcja 

W dniu 26.11.2019r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu odbyła się  prelekcji prawnicza dotycząca  propagowania wiedzy na temat prawa (w tym praw konsumentów, unikania nieuczciwej konkurencji, podstawowych zasad postępowania cywilnego oraz administracyjnego) wśród młodzieży i osób starszych, organizowania inicjatyw mających na celu pogłębienie świadomości konsumenckiej przy jednoczesnym promowaniu integracji międzypokoleniowej.

Więcej

  21.11.2019                            Dzień "Życzliwości"

21 listopada to dzień szczególnie poświęcony Życzliwości, z tej okazji Samorząd Szkolny przygotował i rozdał wszystkim uczniom i pracownikom szkoły plakietki " Uśmiechnij się do mnie". Przedstawiciele naszej szkoły odwiedzili również Urząd Miejski i obdarowali pracowników okolicznościowymi odznakami.
Ponadto odbył się również konkurs na logo Dnia Życzliwości naszej szkoły oraz "Jak być życzliwym?" Konkurs plastyczny dla klas czwartych.

Uśmiechamy się do siebie nie tylko 21 listopada😁.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

  18.11.2019                            Wystawa „Komórka zwierzęca i roślinna”

Na korytarzu szkolnym naszej szkoły została zorganizowana wystawa dotycząca komórek zwierzęcych i roślinnych. Uczniowie klas piątych a ,b, c  na lekcjach biologii wykonywali z plasteliny elementy, które budują komórkę zwierzęcą i roślinną. Prace dzieci są kolorowe     i ciekawie wykonane. W ten sposób uczniowie poznawali budowę i funkcjonowanie komórek.

Więcej

  25.10.2019                              SZKOŁA PAMIĘTA

Dnia 25.10.2019 r. uczniowie klasy 7c z Szkoły Podstawowej w Wojniczu, wraz z wychowawczynią Marzeną Nowak, włączyli się w akcję pt. „Szkoła pamięta”, w ramach której udali się na cmentarz komunalny w Wojniczu. Uporządkowali i zapalili tam znicze na grobach nieznanych żołnierzy, nieżyjących nauczycieli wojnickiej szkoły, opuszczonych mogiłach oraz założyciela koła PTTK oraz Izby Regionalnej w Wojniczu – KSIĘDZA JANA KRÓLIKIEWICZA.

Więcej

20191115_111914.jpg
8.11.2019                                  Obchody 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości
dyplom2.jpg

W piątek 8 listopada, wszyscy uczniowie naszej szkoły obejrzeli uroczystą akademię  z  okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Program uroczystości został oparty na dwóch  piosenkach z repertuaru Marka Grechuty : " Ojczyzna" bo Ona określa naszą tożsamość   i " Wolność", bo ta nie jest dana raz na zawsze i trzeba ją pielęgnować.

W uroczystości brały udział:

Marysia Kubala, Kinga Stolarz, Natalia Tomaszewska  - śpiew 

oraz Wiktoria Małecka, Zuzia Mucha i Oliwia Nowak - narracja.

 

Program przygotowały:

słowo i muzyka: p.Magdalena Nowak i Bernadetta Pająk

scenografia: p.Renata Kawa i Agnieszka Wróbel

Szanowni Państwo, 

w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu”.

W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.

W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.

 

 

Z poważaniem

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

7.11.2019                                        „Ustąp! Nie bądź dzban!”  

Gratulacja dla Dominika Stolarza z klasy 7C za wyreżyserowanie spotu reklamowego w konkursie powiatowym, który znalazł się wśród 9 najlepszych.

Spot przedstawia treści, które dotyczyć będą zagrożenia, jakie stwarzają kierowcy nieustępujący pierwszeństwa przejazdu.

Spot ma na celu

 • kształtowanie świadomości na temat niebezpieczeństw i zagrożeń związanych z uczestnictwem w ruchu drogowym;

 • zaktywizowanie młodzieży do samodzielnego poszukiwania informacji, utrwalania i propagowania wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym poprzez stworzenie spotu filmowego

Głosuj na Dominika, spot nr 4!!!  https://www.facebook.com/zszabawa/

WYNIKI KONKURSU - Dominik zajmuje trzecie miejsce! Gratulacje!!!  

Dnia 15.11.2019r. w naszej szkole miało miejsce podsumowanie i gala wręczenia nagród w Powiatowym Konkursie na spot filmowy promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W tym roku obowiązywało hasło: „Ustąp. Nie bądź dzban”.
W haśle został użyty wyraz „dzban”, który u jednych spowodował zdziwienie,
a u drugich wywołał uśmiech. Wyjaśnijmy: wyraz „dzban” zwyciężył w plebiscycie na młodzieżowe słowo roku 2018 organizowanym przez Wydawnictwo Naukowe PWN i oznacza głupka lub kogoś, kto zrobił coś głupiego. Jest to określenie trochę śmieszne, trochę prowokacyjne, dlatego też użyliśmy go celowo w haśle po to, by zaangażować młodzież do udziału w konkursie i zwrócić uwagę na tragiczne w skutkach błędy spowodowane brakiem ustąpienia pierwszeństwa w ruchu drogowym.

Więcej

https://www.facebook.com/zszabawa/

5.11.2019                                     Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek  

Dnia 5 listopada 2019 r. na całym świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Postaci
z Bajek.                                                                                                                                                                                      W związku z tym biblioteka szkolna ogłosiła konkurs dla klas 1-3 na najpiękniej przebraną klasę. Po obejrzeniu przez jury wspaniałych strojów dzieci oraz ich prezentacji przyznano równorzędne pierwsze miejsce wszystkim klasom. Z racji na bardzo wysoki poziom przygotowania dzieci do konkursu niemożliwe było wyłonienie jednego zwycięzcy. Składamy gratulacje wszystkim uczestnikom, a rodzicom i wychowawcom dziękujemy za współpracę
w przygotowaniu zabawy.

Ewa Jewuła, Kinga Gryzik, Katarzyna Bojdo

31.10.2019                   Kl I B na wojnickim cmentarzu z wych. panią Beata Wachowicz    

1 listopada – Święto Zmarłych, jest to wyjątkowy czas, w którym każdy z nas skłania się do zadumy i refleksji nad przemijaniem. To czas, kiedy odwiedza się groby swoich bliskich zmarłych. 

My też pamiętamy o tych, którzy odeszli...

Śpieszny się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą...

28.10.2019                                  Wystawa ptaków egzotycznych
28.10.2019                                  Relacja z obozu językowego "EUROWEEK
20191107_064907.jpg

EUROWEEK to program, który został zapoczątkowany na Ziemi Kłodzkiej już w 1994 roku przez grupę studentów zainteresowanych integracją europejską, demokracją, działaniami społeczno-kulturowymi i rozwojem społeczności lokalnych.
Pomysłodawcą i głównym  twórcą tego programu był Adam Jaśnikowski, który wraz z grupą studentów z Akademii Ekonomicznej w Katowicach rozpoczął szkolenia pod nazwą Euroweek Szkoła Liderów.

Więcej

 

 • SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROGRAMU EUROWEEK

25 października 2019 roku 27 uczniów naszej szkoły  rozpoczęło pięciodniowy pobyt na obozie językowym Euroweek Szkoła Liderów w Międzygórzu, na którym zajęcia prowadzone były przez wolontariuszy z całego świata. W drodze do Międzygórza nasza wycieczka zatrzymała się w Złotym Stoku, gdzie zwiedziliśmy trasę turystyczną w Kopalni Złota.

Więcej

21.10.2019                                  Święto Patrona Szkoły

Francuski pisarz, ateista Éric-Emmanuel Schmitt  powiedział „Ktoś może nie wierzyć w świętych Kościoła Katolickiego, ale trzeba przyznać, że pod tą marką spotyka się nie najgorsze postacie”.

Patron Szkoły Podstawowej w Wojniczu Święty Jan Kanty to nie tylko „nie najgorsza postać”, to postać wyjątkowa i ze wszech miar godna naśladowania szczególnie przez wszystkich tworzących społeczność szkolną.

Więcej

11.10.2019                                  Spotkanie z emerytowanymi nauczycielami 

„Za serce, za uśmiech, za dobre słowo, za zachętę do pracy…”- DZIĘKUJEMY!

11 października w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na które zaproszeni zostali nauczyciele – emeryci oraz obecnie pracujący w szkole pedagodzy. Życzenia do nich skierowała pani dyrektor Dorota Wełna. Podziękowała ona wszystkim za trud wnoszony w wychowanie dzieci, zaangażowanie i serce,  jakie wkładają w codzienną pracę.
Potem dzieci z klas trzecich pod kierunkiem pań: M. Szczupak, T. Jarosiewicz i B. Bodzioch uhonorowały przybyłych wspaniałą częścią artystyczną. 

„Za serce, za uśmiech, za dobre słowo, za zachętę do pracy…”- DZIĘKUJEMY!

14.10.2019                                     Sprawozdanie z Dnia Sprzątania Świata 2019
Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywająca się w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do składowania. Jak co roku w naszej szkole również została przeprowadzona. W tym roku hasłem przewodnim było „Nie śmiecimy- sprzątamy-zmieniamy”.
Więcej
04.10.2019                                  Finał powiatowy w sztafetowych biegach przełajowych
gch1.JPG
Tym razem był to FINAŁ POWIATOWY Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnejw sztafetowych biegach przełajowych w piątek, 4 października 2019 r w Wojniczu.• Zabezpieczenie i wytyczenie trasy oraz zaplecze techniczne i sanitarne – Szkoła Podstawowa w Wojniczu,• Komisja sędziowska – Starostwo Powiatowe w Tarnowie.• Zabezpieczenie medyczne – Maltańska Służba Medyczna, higienistka w Szkole Podstawowej w Wojniczu.• Puchary, medale – Starostwo Powiatowe w Tarnowie.
04.10.2019                                            IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
poster.jpg
RDN.jpg
Szanowni Rodzice, nasza szkoła uczestniczy w akcji IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 4 października 2019 r. pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli również będą mogli sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia.

Więcej

Licencja

4 października uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu po raz kolejny wzięli udział wŚwiatowym Dniu Tabliczki Mnożenia - ogólnoświatowej akcji edukacyjnej mającej na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W tym roku do 9. edycji akcji przystąpiło prawie 6 tysięcy szkół z całego świata. Patronat medialnynad wydarzeniem w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu objęło po raz drugi radio RDN Małopolska. .

Więcej

 Półkolonia 2019
Zgodnie z kilkuletnią już tradycją dwa początkowe tygodnie wakacji to czas, w którym w naszej gminie odbywa się półkolonia. Bazą tej zorganizowanej  formy wypoczynku była Szkoła Podstawowa w Wojniczu.
Dzieci nie mogły narzekać na nudę, przygotowano bowiem dla nich wiele atrakcji – dostosowanych do ich wieku i zainteresowań. Mogły one wziąć udział w grach i zabawach edukacyjnych, warsztatach plastycznych i filmowych, zobaczyć ciekawe miejsca i dowiedzieć się czegoś nowego o ich bliskiej okolicy.
XI Eedycja Regionalnego Konkursu Języka Niemieckiego „FIT IN DEUTSCH” – poziom A1+
comp_1.jpg

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 39 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych z Tarnowa, powiatu tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego, bocheńskiego, dębickiego  jak i okolic Krakowa. W konkursie wzięło udział łącznie 139 uczniów.

3. miejsce- Małgorzata Kurkiewicz-Poziom językowy A1 - Szkoła Podstawowa w Wojniczu (opiekun p. Dorota Michałek)

Instytut Goethego w Krakowie zaprasza na sesję egzaminacyjną w dniu 18 maja 2019 r.

Obchody Dnia Nowych Technologii w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu 2019

Wyniki konkursu  „Bezpieczny Internet”

I miejsce:                   Jan Sikoń                  IIIag

II miejsce:                  Adam Poręba         IIIag

III miejsce:                 Bartosz Suchan      IIIag

Wyróżnienia:             Kamil Sumara         IIIcg

                                      Bartosz Matura      IIIag

Obchody Dnia Nowych Technologii w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu.

W dniu 21 marca 2019 (tj.  czwartek) obchodziliśmy  Dzień  Nowych Technologii  w Edukacji, jest to inicjatywa MEN, której głównym celem jest popularyzowanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji. W tym dniu :

 •  klasy szóste przy użyciu telefonów  skanowali  QR kody, odczytywali  i rozwiązywali  zadania dotyczące procentów

 •  w klasach drugich i trzecich wykorzystano tablicę interaktywną.  Zajęcia miały pokazać jak ciekawa  może być  matematyka przy użyciu nowoczesnych technologii. Poprzez puzzle (odkrywanie obrazków), gry i łamigłówki  dzieci mogły poćwiczyć  tabliczkę mnożenia i rachunek pamięciowy, dodatkowo, za pomocą Interaktywnego Koła Fortuny, dzieci do zadań wybierano losowo.

 •  klasach siódme na zajęciach pokazowych mogły zobaczyć  Świat konstrukcji geometrycznych w programie Geogebra

 •  dla zainteresowanych odbyły się warsztaty pt: „Zastosowanie drukarki 3D
  w projektach technicznych”, na których można było zapoznać się oprogramowaniem, z konfiguracją i działaniem drukarki 3D i jej efektami pracy (uczniowie drukowali przykładowe modele)

 •  dla klas siódmych, ósmych i trzecich gimnazjum przeprowadzono konkurs wiedzy,
   w platformie Kahoot, na temat Bezpiecznego Internetu. W konkursie wzięło udział 24 uczniów, którzy odpowiadali na pytania używając swoich smartfonów.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

W dniu 22 lutego 2019 w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu odbyła się prelekcja z policjantem dla klas czwartych, połączona z projekcją filmów edukacyjnych „Owce w sieci”. Na koniec wręczono nagrody i dyplomy uczniom, którzy wzięli udział w konkursie „Bezpieczni w sieci” na najciekawszy plakat wykonany dowolną techniką. Szkoła otrzymała od dzielnicowego ulotki dla rodziców i filmy edukacyjne.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce Angelika Litwin 5c II miejsce Kornelia Stolarz 8a III miejsce Angelika Grzywa 3ag Wyróżnienia: Oliwia Różańska 3cg Karol Molczyk 3cg

Gratulujemy!!!

Finał II Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego

Kamil Kozioł I miejsce w kategorii klas czwartych oraz Karolina Kozioł zajęła II miejsce w kategorii  klas piątych w Finale II Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego

13 marca 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II 
w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się  finał II Międzypowiatowego  Konkursu Matematycznego dla klas czwartych, piątych i szóstych szkół podstawowych.  Został on  zorganizowany przez nauczycieli matematyki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie.

Więcej

DYPLOMY DLA KAROLINY KOZIOŁ ORAZ KAMILA KOZIOŁA

​​Szkoła Podstawowa

im. św. Jana Kantego

w Wojniczu

Tel. (14) 67 90 019E-mail: sp.wojnicz@interia.pl

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now