Aktualności

Witaj, majowa jutrzenko! Świeć naszej polskiej krainie....

229 lat temu Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. 

Według historyka prof. Henryka Samsonowicza, Konstytucja 3 Maja stanowi ważny element pamięci zbiorowej, bez której żadna wspólnota istnieć nie może. Jego zdaniem, Polska odzyskiwała niepodległość trzykrotnie: właśnie 3 maja 1791r. r. oraz 11 listopada 1918 r. i 4 czerwca 1989 r. 

Celem ustawy rządowej miało być ratowanie Rzeczypospolitej, której terytorium zostało uszczuplone w wyniku I rozbioru przeprowadzonego przez Prusy, Austrię i Rosję w 1772 r. 

Konstytucja została uchwalona na Zamku Królewskim w Warszawie. 

Tę rocznicę zapamiętamy pewnie szczególnie, przez wyjątkowe okoliczności, w jakich będziemy ją świętować. Z tego powodu proponujemy wirtualną wycieczkę w przeszłość. 

Do zobaczenia!
Zamek Królewski w Warszawie.
https://www.youtube.com/watch?v=_clyWPD3uAc

Dnia 22.04.2020 roku odbyły się warsztaty on-line Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu w godzinach 11.40-13.45. Celem Światowego Dnia Ziemi , jest zwrócenie szczególnej  uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym promowanie zachowań proekologicznych. Głównym tematem tegorocznej edycji były działania na rzecz ochrony klimatu. Warsztaty odbywały się na żywo za pośrednictwem transmisji internetowej z użyciem specjalnego czatu , gdzie każdy uczeń i nauczyciel mógł zadać pytanie ministrowi klimatu Michałowi Kurtyce oraz uczestniczyć w wykładach zaproszonych ekspertów.

 Prace uczniów w okresie pracy zdalnej szkoły 

Praca multimedialna aktorstwa: Zuzanny Sułek i Amelii Banaś, Kl. 6a 

ikona PP.jfif
  18.02.2020                             Dzień pupila 2020
dzien pupila.jpg

Dnia 18.02.2020 roku w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Kantego odbył się  Dzień Pupila. Gościem była Pani Grażyna Seweryn właścicielka szkółki jeździeckiej  w Więckowicach.  Temat  prelekcji brzmiał „Koń co to za zwierzę?” Pani Grażyna opowiadała uczniom o biologii, pielęgnacji , rasach koni i zawodach sportowych. Ubrana była w strój zimowy, który stosuje się podczas jazdy konnej. Spotkanie oparte było na pazie bardzo ciekawej prezentacji multimedialnej.

  Serce dla hospicjum 2020

Już po raz ósmy na rzecz  Małopolskiego  Hospicjum dla Dzieci kwestowano na ulicach Wojnicza. Wieczorem zaś /15 lutego/ odbył się w kinie Wawel koncert charytatywny przygotowany przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Łoponiu przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury. 

Więcej

Po raz kolejny  Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Kantego w Wojniczu  włączyła się w akcję charytatywną „Serce dla Hospicjum”, której beneficjentem jest Małopolskie Hospicjum Dziecięce w Krakowie. Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi na potrzeby tej placówki i zachęcenie do przekazania 1% podatku na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci znajdujących się pod opieką hospicjum.

Więcej

  11.02.2020                             Dzień Bezpiecznego Internetu

Obchody DBI

W roku szkolnym 2019/2020 Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego
w Wojniczu przeprowadziła szereg działań w związku z obchodami DBI. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI były realizowane pod hasłem „ Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem”.

Więcej

  24.01.2020                             Uroczyste  otwarcie  oddziałów przedszkolnych

24 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego  w Wojniczu  miało miejsce uroczyste  otwarcie  oddziałów przedszkolnych  dla dzieci  w wieku od 3 do 6 lat.Na wstępie uroczystości Dyrektor Szkoły Pani Dorota Wełna  powitała wszystkich gości, wśród których znaleźli się m.in. Tadeusz Bąk  - burmistrz Wojnicza, Leszek Ząbkowski – zastępca burmistrza,  Pani Sabina Wesołowska – dyrektor CEA w Wojniczu, Jarosław Bujak – dyrektor GOK w Wojniczu oraz rodzice i dziadkowie dzieci.

Więcej 

Bezpieczne ferie - spotkanie z dzielnicowym 
Wizyta Szkolnego Klubu Wolontariatu w Żłobku w Wojniczu

W dniu 16 stycznia grupa Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami udała się z wizytą do  Żłobka w Wojniczu, aby przekazać naszym najmniejszym koleżankom i kolegom  pluszowe maskotki i misie, a także trochę słodkości . Uczniowie  fantastycznie  bawili się z maluszkami, podążając za ich rozwojem psychoruchowym.

28 Finał WOŚP

Jak co roku nasi uczniowie byli wolontariuszami WOŚP. W niedzielę 35 uczniów klas ósmych zbierali datki od małych i dużych mieszkańców Wojnicza. Po pracy na placu przykościelnym, kinie "Wawel" oraz na koncertach na Rynku rozliczali się w sztabie
w ZLiT, gdzie jak zawsze, zostali poczęstowani ciastem, cieplymi i zmnymi napojami oraz przepysznym żurkiem. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie, "najcenniejszą puszka" była warta 1118,30 złotych,
W tym roku zebraliśmy 11504,3 zł, 18 euro, 25 funtów, 5,45 hrywien

  6.12.2019                             Paczka na Ukrainę

Dziś wolontariusze z naszej szkoły zbierali dary na Ukrainę w sklepie Biedronka w Wojniczu.

  27.11.2019                             Andrzejkowe wróżenie 

Dnia 27. 11. 2019 r. w naszej szkole miało miejsce „andrzejkowe wróżenie”. Uczniowie, którzy mieli ochotę „poznać swoją przyszłość”, mogli przyjść do szkolnej świetlicy, w której uczennice klasy 7c oraz członkowie samorządu szkolnego pod opieką pani Marzeny Nowak, wróżyły o tym, co komu przyniesie przyszłość. Wszyscy świetnie się bawili, dlatego do kolejnego wróżenia zapraszamy już za rokJ.

  26.11.2019                            Prawa konsumenta - prelekcja 

W dniu 26.11.2019r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu odbyła się  prelekcji prawnicza dotycząca  propagowania wiedzy na temat prawa (w tym praw konsumentów, unikania nieuczciwej konkurencji, podstawowych zasad postępowania cywilnego oraz administracyjnego) wśród młodzieży i osób starszych, organizowania inicjatyw mających na celu pogłębienie świadomości konsumenckiej przy jednoczesnym promowaniu integracji międzypokoleniowej.

Więcej

  21.11.2019                            Dzień "Życzliwości"

21 listopada to dzień szczególnie poświęcony Życzliwości, z tej okazji Samorząd Szkolny przygotował i rozdał wszystkim uczniom i pracownikom szkoły plakietki " Uśmiechnij się do mnie". Przedstawiciele naszej szkoły odwiedzili również Urząd Miejski i obdarowali pracowników okolicznościowymi odznakami.
Ponadto odbył się również konkurs na logo Dnia Życzliwości naszej szkoły oraz "Jak być życzliwym?" Konkurs plastyczny dla klas czwartych.

Uśmiechamy się do siebie nie tylko 21 listopada😁.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

  25.10.2019                              SZKOŁA PAMIĘTA

Dnia 25.10.2019 r. uczniowie klasy 7c z Szkoły Podstawowej w Wojniczu, wraz z wychowawczynią Marzeną Nowak, włączyli się w akcję pt. „Szkoła pamięta”, w ramach której udali się na cmentarz komunalny w Wojniczu. Uporządkowali i zapalili tam znicze na grobach nieznanych żołnierzy, nieżyjących nauczycieli wojnickiej szkoły, opuszczonych mogiłach oraz założyciela koła PTTK oraz Izby Regionalnej w Wojniczu – KSIĘDZA JANA KRÓLIKIEWICZA.

Więcej

20191115_111914.jpg
8.11.2019                                  Obchody 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości

W piątek 8 listopada, wszyscy uczniowie naszej szkoły obejrzeli uroczystą akademię  z  okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Program uroczystości został oparty na dwóch  piosenkach z repertuaru Marka Grechuty : " Ojczyzna" bo Ona określa naszą tożsamość   i " Wolność", bo ta nie jest dana raz na zawsze i trzeba ją pielęgnować.

W uroczystości brały udział:

Marysia Kubala, Kinga Stolarz, Natalia Tomaszewska  - śpiew 

oraz Wiktoria Małecka, Zuzia Mucha i Oliwia Nowak - narracja.

 

Program przygotowały:

słowo i muzyka: p.Magdalena Nowak i Bernadetta Pająk

scenografia: p.Renata Kawa i Agnieszka Wróbel

dyplom2.jpg

Szanowni Państwo, 

w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu”.

W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.

W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.

 

 

Z poważaniem

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

7.11.2019                                        „Ustąp! Nie bądź dzban!”  

Gratulacja dla Dominika Stolarza z klasy 7C za wyreżyserowanie spotu reklamowego w konkursie powiatowym, który znalazł się wśród 9 najlepszych.

Spot przedstawia treści, które dotyczyć będą zagrożenia, jakie stwarzają kierowcy nieustępujący pierwszeństwa przejazdu.

Spot ma na celu

  • kształtowanie świadomości na temat niebezpieczeństw i zagrożeń związanych z uczestnictwem w ruchu drogowym;

  • zaktywizowanie młodzieży do samodzielnego poszukiwania informacji, utrwalania i propagowania wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym poprzez stworzenie spotu filmowego

Głosuj na Dominika, spot nr 4!!!  https://www.facebook.com/zszabawa/

WYNIKI KONKURSU - Dominik zajmuje trzecie miejsce! Gratulacje!!!  

Dnia 15.11.2019r. w naszej szkole miało miejsce podsumowanie i gala wręczenia nagród w Powiatowym Konkursie na spot filmowy promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W tym roku obowiązywało hasło: „Ustąp. Nie bądź dzban”.
W haśle został użyty wyraz „dzban”, który u jednych spowodował zdziwienie,
a u drugich wywołał uśmiech. Wyjaśnijmy: wyraz „dzban” zwyciężył w plebiscycie na młodzieżowe słowo roku 2018 organizowanym przez Wydawnictwo Naukowe PWN i oznacza głupka lub kogoś, kto zrobił coś głupiego. Jest to określenie trochę śmieszne, trochę prowokacyjne, dlatego też użyliśmy go celowo w haśle po to, by zaangażować młodzież do udziału w konkursie i zwrócić uwagę na tragiczne w skutkach błędy spowodowane brakiem ustąpienia pierwszeństwa w ruchu drogowym.

Więcej

https://www.facebook.com/zszabawa/

31.10.2019                   Kl I B na wojnickim cmentarzu z wych. panią Beata Wachowicz    

1 listopada – Święto Zmarłych, jest to wyjątkowy czas, w którym każdy z nas skłania się do zadumy i refleksji nad przemijaniem. To czas, kiedy odwiedza się groby swoich bliskich zmarłych. 

My też pamiętamy o tych, którzy odeszli...

Śpieszny się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą...

28.10.2019                                  Relacja z obozu językowego "EUROWEEK
20191107_064907.jpg

EUROWEEK to program, który został zapoczątkowany na Ziemi Kłodzkiej już w 1994 roku przez grupę studentów zainteresowanych integracją europejską, demokracją, działaniami społeczno-kulturowymi i rozwojem społeczności lokalnych.
Pomysłodawcą i głównym  twórcą tego programu był Adam Jaśnikowski, który wraz z grupą studentów z Akademii Ekonomicznej w Katowicach rozpoczął szkolenia pod nazwą Euroweek Szkoła Liderów.

Więcej

 

  • SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROGRAMU EUROWEEK

25 października 2019 roku 27 uczniów naszej szkoły  rozpoczęło pięciodniowy pobyt na obozie językowym Euroweek Szkoła Liderów w Międzygórzu, na którym zajęcia prowadzone były przez wolontariuszy z całego świata. W drodze do Międzygórza nasza wycieczka zatrzymała się w Złotym Stoku, gdzie zwiedziliśmy trasę turystyczną w Kopalni Złota.

Więcej

21.10.2019                                  Święto Patrona Szkoły

Francuski pisarz, ateista Éric-Emmanuel Schmitt  powiedział „Ktoś może nie wierzyć w świętych Kościoła Katolickiego, ale trzeba przyznać, że pod tą marką spotyka się nie najgorsze postacie”.

Patron Szkoły Podstawowej w Wojniczu Święty Jan Kanty to nie tylko „nie najgorsza postać”, to postać wyjątkowa i ze wszech miar godna naśladowania szczególnie przez wszystkich tworzących społeczność szkolną.

Więcej

​​Szkoła Podstawowa

im. św. Jana Kantego

w Wojniczu

Tel. (14) 67 90 019E-mail: sp.wojnicz@interia.pl

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now