Aktualności

Słyszę i zapominam

Widzę i pamiętam

Robię i rozumiem.  (Konfucjusz)

Program „Nauka dla Ciebie”

W kwietniu 2019 roku nasza szkoła została zgłoszona do konkursu „Nauka dla Ciebie” organizowanego przez Naukowe Centrum „Kopernik”. Konkurs polegał na zaprojektowaniu pomocy dydaktycznej, która w prosty sposób będzie mogła wyjaśnić zasady i prawa przyrody. Najlepsze 10 projektów została zrealizowana i zamieszczona w Centrum „Kopernik”..

20191029_063444

1/4

Grupa uczniów naszej szkoły podstawowej im. Św. Jana Kantego w Wojniczu pod opieką pana Marka Gajdy i pani Agnieszki Wróbel zaprojektowała pomoc naukową „Bimetal z wentylatorem”, dzięki któremu można wytłumaczyć: zjawisko rozszerzalności cieplnej ciał, zjawisko odkształcania się bimetalu na skutek przepływu przez niego energii cieplnej, warunki przepływu prądu przez obwód, połączenie szeregowe odbiorników.

Niestety nasz projekt nie znalazł się w grupie laureatów, ale został nagrodzony. Szkoła otrzymała nagrodę w postaci modelu czaszki.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu.

  18.11.2019                            Wystawa „Komórka zwierzęca i roślinna”

Na korytarzu szkolnym naszej szkoły została zorganizowana wystawa dotycząca komórek zwierzęcych i roślinnych. Uczniowie klas piątych a ,b, c  na lekcjach biologii wykonywali z plasteliny elementy, które budują komórkę zwierzęcą i roślinną. Prace dzieci są kolorowe     i ciekawie wykonane. W ten sposób uczniowie poznawali budowę i funkcjonowanie komórek.

Więcej

  25.10.2019                              SZKOŁA PAMIĘTA

Dnia 25.10.2019 r. uczniowie klasy 7c z Szkoły Podstawowej w Wojniczu, wraz z wychowawczynią Marzeną Nowak, włączyli się w akcję pt. „Szkoła pamięta”, w ramach której udali się na cmentarz komunalny w Wojniczu. Uporządkowali i zapalili tam znicze na grobach nieznanych żołnierzy, nieżyjących nauczycieli wojnickiej szkoły, opuszczonych mogiłach oraz założyciela koła PTTK oraz Izby Regionalnej w Wojniczu – KSIĘDZA JANA KRÓLIKIEWICZA.

Więcej

20191115_111914.jpg
8.11.2019                                  Obchody 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości
dyplom2.jpg

W piątek 8 listopada, wszyscy uczniowie naszej szkoły obejrzeli uroczystą akademię  z  okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Program uroczystości został oparty na dwóch  piosenkach z repertuaru Marka Grechuty : " Ojczyzna" bo Ona określa naszą tożsamość   i " Wolność", bo ta nie jest dana raz na zawsze i trzeba ją pielęgnować.

W uroczystości brały udział:

Marysia Kubala, Kinga Stolarz, Natalia Tomaszewska  - śpiew 

oraz Wiktoria Małecka, Zuzia Mucha i Oliwia Nowak - narracja.

 

Program przygotowały:

słowo i muzyka: p.Magdalena Nowak i Bernadetta Pająk

scenografia: p.Renata Kawa i Agnieszka Wróbel

Szanowni Państwo, 

w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu”.

W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.

W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.

 

 

Z poważaniem

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

7.11.2019                                        „Ustąp! Nie bądź dzban!”  

Gratulacja dla Dominika Stolarza z klasy 7C za wyreżyserowanie spotu reklamowego w konkursie powiatowym, który znalazł się wśród 9 najlepszych.

Spot przedstawia treści, które dotyczyć będą zagrożenia, jakie stwarzają kierowcy nieustępujący pierwszeństwa przejazdu.

Spot ma na celu

 • kształtowanie świadomości na temat niebezpieczeństw i zagrożeń związanych z uczestnictwem w ruchu drogowym;

 • zaktywizowanie młodzieży do samodzielnego poszukiwania informacji, utrwalania i propagowania wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym poprzez stworzenie spotu filmowego

Głosuj na Dominika, spot nr 4!!!  https://www.facebook.com/zszabawa/

WYNIKI KONKURSU - Dominik zajmuje trzecie miejsce! Gratulacje!!!  

Dnia 15.11.2019r. w naszej szkole miało miejsce podsumowanie i gala wręczenia nagród w Powiatowym Konkursie na spot filmowy promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W tym roku obowiązywało hasło: „Ustąp. Nie bądź dzban”.
W haśle został użyty wyraz „dzban”, który u jednych spowodował zdziwienie,
a u drugich wywołał uśmiech. Wyjaśnijmy: wyraz „dzban” zwyciężył w plebiscycie na młodzieżowe słowo roku 2018 organizowanym przez Wydawnictwo Naukowe PWN i oznacza głupka lub kogoś, kto zrobił coś głupiego. Jest to określenie trochę śmieszne, trochę prowokacyjne, dlatego też użyliśmy go celowo w haśle po to, by zaangażować młodzież do udziału w konkursie i zwrócić uwagę na tragiczne w skutkach błędy spowodowane brakiem ustąpienia pierwszeństwa w ruchu drogowym.

Więcej

https://www.facebook.com/zszabawa/

5.11.2019                                     Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek  

Dnia 5 listopada 2019 r. na całym świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Postaci
z Bajek.                                                                                                                                                                                      W związku z tym biblioteka szkolna ogłosiła konkurs dla klas 1-3 na najpiękniej przebraną klasę. Po obejrzeniu przez jury wspaniałych strojów dzieci oraz ich prezentacji przyznano równorzędne pierwsze miejsce wszystkim klasom. Z racji na bardzo wysoki poziom przygotowania dzieci do konkursu niemożliwe było wyłonienie jednego zwycięzcy. Składamy gratulacje wszystkim uczestnikom, a rodzicom i wychowawcom dziękujemy za współpracę
w przygotowaniu zabawy.

Ewa Jewuła, Kinga Gryzik, Katarzyna Bojdo

31.10.2019                   Kl I B na wojnickim cmentarzu z wych. panią Beata Wachowicz    

1 listopada – Święto Zmarłych, jest to wyjątkowy czas, w którym każdy z nas skłania się do zadumy i refleksji nad przemijaniem. To czas, kiedy odwiedza się groby swoich bliskich zmarłych. 

My też pamiętamy o tych, którzy odeszli...

Śpieszny się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą...

28.10.2019                                  Wystawa ptaków egzotycznych
28.10.2019                                  Relacja z obozu językowego "EUROWEEK

EUROWEEK to program, który został zapoczątkowany na Ziemi Kłodzkiej już w 1994 roku przez grupę studentów zainteresowanych integracją europejską, demokracją, działaniami społeczno-kulturowymi i rozwojem społeczności lokalnych.
Pomysłodawcą i głównym  twórcą tego programu był Adam Jaśnikowski, który wraz z grupą studentów z Akademii Ekonomicznej w Katowicach rozpoczął szkolenia pod nazwą Euroweek Szkoła Liderów.

Więcej

21.10.2019                                  Święto Patrona Szkoły
20191107_064907.jpg

Francuski pisarz, ateista Éric-Emmanuel Schmitt  powiedział „Ktoś może nie wierzyć w świętych Kościoła Katolickiego, ale trzeba przyznać, że pod tą marką spotyka się nie najgorsze postacie”.

Patron Szkoły Podstawowej w Wojniczu Święty Jan Kanty to nie tylko „nie najgorsza postać”, to postać wyjątkowa i ze wszech miar godna naśladowania szczególnie przez wszystkich tworzących społeczność szkolną.

Więcej

11.10.2019                                  Spotkanie z emerytowanymi nauczycielami 

„Za serce, za uśmiech, za dobre słowo, za zachętę do pracy…”- DZIĘKUJEMY!

11 października w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na które zaproszeni zostali nauczyciele – emeryci oraz obecnie pracujący w szkole pedagodzy. Życzenia do nich skierowała pani dyrektor Dorota Wełna. Podziękowała ona wszystkim za trud wnoszony w wychowanie dzieci, zaangażowanie i serce,  jakie wkładają w codzienną pracę.
Potem dzieci z klas trzecich pod kierunkiem pań: M. Szczupak, T. Jarosiewicz i B. Bodzioch uhonorowały przybyłych wspaniałą częścią artystyczną. 

„Za serce, za uśmiech, za dobre słowo, za zachętę do pracy…”- DZIĘKUJEMY!

14.10.2019                                     Sprawozdanie z Dnia Sprzątania Świata 2019
Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywająca się w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do składowania. Jak co roku w naszej szkole również została przeprowadzona. W tym roku hasłem przewodnim było „Nie śmiecimy- sprzątamy-zmieniamy”.
Więcej
04.10.2019                                  Finał powiatowy w sztafetowych biegach przełajowych
gch1.JPG
Tym razem był to FINAŁ POWIATOWY Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnejw sztafetowych biegach przełajowych w piątek, 4 października 2019 r w Wojniczu.• Zabezpieczenie i wytyczenie trasy oraz zaplecze techniczne i sanitarne – Szkoła Podstawowa w Wojniczu,• Komisja sędziowska – Starostwo Powiatowe w Tarnowie.• Zabezpieczenie medyczne – Maltańska Służba Medyczna, higienistka w Szkole Podstawowej w Wojniczu.• Puchary, medale – Starostwo Powiatowe w Tarnowie.
04.10.2019                                            IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
poster.jpg
RDN.jpg
Szanowni Rodzice, nasza szkoła uczestniczy w akcji IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 4 października 2019 r. pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli również będą mogli sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia.

Więcej

Licencja

4 października uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu po raz kolejny wzięli udział wŚwiatowym Dniu Tabliczki Mnożenia - ogólnoświatowej akcji edukacyjnej mającej na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W tym roku do 9. edycji akcji przystąpiło prawie 6 tysięcy szkół z całego świata. Patronat medialnynad wydarzeniem w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu objęło po raz drugi radio RDN Małopolska. .

Więcej

 Półkolonia 2019
Zgodnie z kilkuletnią już tradycją dwa początkowe tygodnie wakacji to czas, w którym w naszej gminie odbywa się półkolonia. Bazą tej zorganizowanej  formy wypoczynku była Szkoła Podstawowa w Wojniczu.
Dzieci nie mogły narzekać na nudę, przygotowano bowiem dla nich wiele atrakcji – dostosowanych do ich wieku i zainteresowań. Mogły one wziąć udział w grach i zabawach edukacyjnych, warsztatach plastycznych i filmowych, zobaczyć ciekawe miejsca i dowiedzieć się czegoś nowego o ich bliskiej okolicy.
XI Eedycja Regionalnego Konkursu Języka Niemieckiego „FIT IN DEUTSCH” – poziom A1+
comp_1.jpg

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 39 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych z Tarnowa, powiatu tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego, bocheńskiego, dębickiego  jak i okolic Krakowa. W konkursie wzięło udział łącznie 139 uczniów.

3. miejsce- Małgorzata Kurkiewicz-Poziom językowy A1 - Szkoła Podstawowa w Wojniczu (opiekun p. Dorota Michałek)

Instytut Goethego w Krakowie zaprasza na sesję egzaminacyjną w dniu 18 maja 2019 r.

Obchody Dnia Nowych Technologii w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu 2019

Wyniki konkursu  „Bezpieczny Internet”

I miejsce:                   Jan Sikoń                  IIIag

II miejsce:                  Adam Poręba         IIIag

III miejsce:                 Bartosz Suchan      IIIag

Wyróżnienia:             Kamil Sumara         IIIcg

                                      Bartosz Matura      IIIag

Obchody Dnia Nowych Technologii w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu.

W dniu 21 marca 2019 (tj.  czwartek) obchodziliśmy  Dzień  Nowych Technologii  w Edukacji, jest to inicjatywa MEN, której głównym celem jest popularyzowanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji. W tym dniu :

 •  klasy szóste przy użyciu telefonów  skanowali  QR kody, odczytywali  i rozwiązywali  zadania dotyczące procentów

 •  w klasach drugich i trzecich wykorzystano tablicę interaktywną.  Zajęcia miały pokazać jak ciekawa  może być  matematyka przy użyciu nowoczesnych technologii. Poprzez puzzle (odkrywanie obrazków), gry i łamigłówki  dzieci mogły poćwiczyć  tabliczkę mnożenia i rachunek pamięciowy, dodatkowo, za pomocą Interaktywnego Koła Fortuny, dzieci do zadań wybierano losowo.

 •  klasach siódme na zajęciach pokazowych mogły zobaczyć  Świat konstrukcji geometrycznych w programie Geogebra

 •  dla zainteresowanych odbyły się warsztaty pt: „Zastosowanie drukarki 3D
  w projektach technicznych”, na których można było zapoznać się oprogramowaniem, z konfiguracją i działaniem drukarki 3D i jej efektami pracy (uczniowie drukowali przykładowe modele)

 •  dla klas siódmych, ósmych i trzecich gimnazjum przeprowadzono konkurs wiedzy,
   w platformie Kahoot, na temat Bezpiecznego Internetu. W konkursie wzięło udział 24 uczniów, którzy odpowiadali na pytania używając swoich smartfonów.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

W dniu 22 lutego 2019 w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu odbyła się prelekcja z policjantem dla klas czwartych, połączona z projekcją filmów edukacyjnych „Owce w sieci”. Na koniec wręczono nagrody i dyplomy uczniom, którzy wzięli udział w konkursie „Bezpieczni w sieci” na najciekawszy plakat wykonany dowolną techniką. Szkoła otrzymała od dzielnicowego ulotki dla rodziców i filmy edukacyjne.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce Angelika Litwin 5c II miejsce Kornelia Stolarz 8a III miejsce Angelika Grzywa 3ag Wyróżnienia: Oliwia Różańska 3cg Karol Molczyk 3cg

Gratulujemy!!!

Finał II Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego

Kamil Kozioł I miejsce w kategorii klas czwartych oraz Karolina Kozioł zajęła II miejsce w kategorii  klas piątych w Finale II Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego

13 marca 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II 
w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się  finał II Międzypowiatowego  Konkursu Matematycznego dla klas czwartych, piątych i szóstych szkół podstawowych.  Został on  zorganizowany przez nauczycieli matematyki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie.

Więcej

DYPLOMY DLA KAROLINY KOZIOŁ ORAZ KAMILA KOZIOŁA

​​Szkoła Podstawowa

im. św. Jana Kantego

w Wojniczu

Tel. (14) 67 90 019E-mail: sp.wojnicz@interia.pl

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now