Kompetencje językowe
                                                       Kompetencje językowe 2019/2020

Szkoła Podstawowa im. św. J. Kantego w Wojniczu uczestniczy w realizacji projektu wspomagania szkół w rozwijaniu kompetencji kluczowych. W bieżącym roku szkolnym opracowano i wdrożono  plan wspomagania w zakresie rozwijania kompetencji porozumiewania się w językach obcych. Opracowano działania ukierunkowane na utrwalanie i poszerzanie zasobu słownictwa oraz stworzenie uczniom możliwości swobodnego mówienia w języku obcym w codziennych sytuacjach. Na terenie szkoły, zarówno na zajęciach lekcyjnych, jak i pozalekcyjnych prowadzone są działania promujące porozumiewanie się w obcych językach i rozwijające umiejętności językowe i komunikacyjne.

„Kompetencje kluczowe – kluczem do rozwoju uczniów w Gminie Wojnicz”

„Kompetencje kluczowe – kluczem do rozwoju uczniów w Gminie Wojnicz” - zajęcia z programowania prowadzi Marek Gajda

Zajęcia z programowania w ramach projektu pn. „Kompetencje kluczowe – kluczem do rozwoju uczniów w Gminie Wojnicz” cieszą się dużym zainteresowaniem. Uczniowie poznają podstawy i narzędzia do programowania, a także poznają środowisko Windows 10. W szczególności największym zainteresowaniem uczniów cieszy się drukarka 3D, będąca na wyposażeniu pracowni. Uczniowie z entuzjazmem poznają możliwości drukowania projektów 3D, które staramy się publikować na bieżąco. 

W chwili obecnej prezentujemy mechanizm drukowania naszej drukarki, która drukuje projekt testowy  "Mini świecznik".    

Galeria zdjęć uczniów pracujących w programie "Baltie".

Programowanie "Baltie"

W ramach zajęć Kompetencje kluczowe uczniowie uczą się programowania w aplikacji Baltie. Programy SGP Baltie to graficzne narzędzie do nauki programowania, w którym program tworzy się przeciągając ikony. Przyjazne środowisko sprawia, że z Baltim mogą pracować nawet uczniowie z najmłodszych klas, a możliwości funkcjonalne tworzą z
niego narzędzie nawet dla całkiem zaawansowanych programistów. 

Projekt wykonał Mikołaj Wołek Va

Projekt wykonał Krzysztof Wnętrzak Vc

1/6

„Kompetencje kluczowe – kluczem do rozwoju uczniów w Gminie Wojnicz” - zajęcia z programowania prowadzi Małgorzata Brudna

W zajęciach z programowania uczestniczą uczniowie klasy 2a i 2b gimnazjum. Odbywają się one w wymiarze 2 godz. tygodniowo. Uczestnicy zajęć poznają podstawy programowania w środowiskach programowania: Scratch, Baltie, Logomocja. Nabywają umiejętności myślenia strategicznego, rozwiązywania sytuacji problemowych (tworząc samodzielnie programy lub wykonując czynności w innych programach). Rozwijają kreatywność i myślenie algorytmiczne oraz mogą realizować i prezentować własne pomysły. Przekonują się, iż programowanie może być świetną zabawą, a zaprojektowanie i zbudowanie własnej animacji, aplikacji czy gry może sprawić wielką przyjemność. 

„Kompetencje kluczowe – kluczem do rozwoju uczniów w Gminie Wojnicz” - zajęcia z matematyki prowadzi Magdalena Kawa

„Kompetencje kluczowe – kluczem do rozwoju uczniów w Gminie Wojnicz” uczniowie naszej szkoły z klas 5c, 6a i 7d mieli okazję poznać aplikację QUIZIZZ. Jest to platforma, która służy do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów.
Pierwszym zadaniem uczniów było zalogowanie się do aplikacji za pomocą wcześniej wygenerowanego hasło. Następnie każdy z uczestników musiał podać swoją nazwę. Kiedy uczniowie wypełnili wszystkie dane, nauczyciel rozpoczął grę.

Więcej

„Kompetencje kluczowe – kluczem do rozwoju uczniów w Gminie Wojnicz” - zajęcia z biologii prowadzi Beata Kurtyka 

„Kompetencje kluczowe – kluczem do rozwoju uczniów w Gminie Wojnicz” - zajęcia z chemii prowadzi  Lucyna Poręba 

​​Szkoła Podstawowa

im. św. Jana Kantego

w Wojniczu

Tel. (14) 67 90 019E-mail: sp.wojnicz@interia.pl

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now